Visa iniciatīvā “She’s Next” viena no granta saņēmējām ir vintage apģērbu veikala NorthernGrip īpašniece Beāte Korte–Vītola. Uzņēmums jau 10 gadus nodarbojas ar īpaši atlasītu vintage apģērbu tirdzniecību internetā ASV, Kanādā un Rietumeiropā, bet no 2022. gadā ir atvērts arī fizisks veikals Rīgā. Beāte par grantu ir ļoti pateicīga, jo tas ļaus investēt nākamā veikala atvēršanai.
Hobijs, kas pārvērties biznesā
Beātei vienmēr ir paticis apģērbs – tieši no tā konstrukcijas, materiālu un funkcionalitātes aspekta, īpaši vīriešu darba un militārais apģērbs, kā arī virsdrēbes. Vintage veikala atvēršana notikusi nejauši un pakāpeniski, taču likumsakarīgi. Pirmos darbības gadus Beāte nav uzskatījusi sevi par uzņēmēju, bet vienkārši ar lielu aizrautību darījusi to, kas viņai ļoti patīk, piesaistot draugus un domubiedrus, kas patlaban veido NorthernGrip kodolu.
NorthernGrip komanda daudz ceļo un dibina attiecības visā pasaulē, lai atlasītu vintage apģērbu pēc iespējas tuvāk to izcelsmes vietām. Milzīga uzmanība tiek pievērsta kvalitātei un ilgmūžībai, piedāvājot īpaši atlasītu apģērbu, kas kalpo gadiem. Beāte saka: “Mums neinteresē katrs īslaicīgais trends, drīzāk lietas, kam nezūd vērtība un kas ir ar ikonas statusu, nostaļģijas elementu un tam piemītošu “siltumu””. Vienlaikus Beātes darba pamatā ir iejūtīga attieksme pret planētu, kā arī ētiska biznesa prakses izmantošana.
Grants otra veikala atvēršanai
Jau piesakoties grantam, viņai bija skaidrs, kur dotāciju izmantos, ja to saņems – otra veikala atvēršanai Rīgā.
“Esmu ļoti pateicīga par iegūto grantu, jo redzu ātrāku uzņēmuma izaugsmi, ja pieejami papildu finanšu līdzekļi un speciālistu palīdzība. Man patīk “She’s Next” ideja tieši par sieviešu–uzņēmēju atbalstu, kā arī pieteikšanās process bija ātrs un vienkāršs,” stāsta Beāte.
Zvanu par granta saņemšanu sieviete saņēma “Black Friday” pēcpusdienā – viena no gada aizņemtākajām dienām katra e-komercijas uzņēmuma vadītājam. Beāte teic, ka “prieks bija neaprakstāms un sajūtu varētu pielīdzināt uzvarai loterijā”. Īpaši noderīgas viņai šķiet koučinga sesijas un iespēja saņemt atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem, kā arī papildināt zināšanas.
Latvijā nav viegli atrast vērtīgas konsultācijas uzņēmējiem
Uzņēmēja, kā lielākos šķēršļus mazo uzņēmumu īpašniekiem Latvijā, uzsver sarežģīto nodokļu un dokumentu noformēšanas sistēmu. Beāte arī ir meklējusi iespējas saņemt konsultācijas, organizēt mentoringa un koučinga sesijas dažādās uzņēmuma attīstības stadijā, taču neveiksmīgi. “Īsti neko saturīgu Latvijā neesmu atradusi, kas nebūtu ļoti dārgs, vai arī būtu pieejams uzņēmumiem ārpus inkubatoriem un citām atbalsta programmām,” norāda Beāte. Šie šķēršļi ir ļoti būtiski uzņēmuma attīstības ceļā, tāpēc iniciatīvas “She’s Next” atbalsts ir īpaši nozīmīgs.
Viss ir pārejošs – gan panākumi, gan neveiksmes
Beāte vairāku gadu laikā ir guvusi lielu pieredzi, gan mācoties no kļūdām, gan nepareizi pieņemtiem lēmumiem. Viņa norāda, ka “būtiskākās atziņas uzņēmējdarbībā ir tāpat kā dzīvē – viss ir pārejošs, tāpēc ir svarīgi saglabāt atvērtu un vēsu prātu, laikus konstatēt savas kļūdas un turpināt darboties”. Nozīmīgākais pagrieziena punkts uzņēmuma attīstībā bijis brīdis, kad Beāte sapratusi, ka var deleģēt savus pienākumus un atbildības, prasīt palīdzību, kā arī konsultēties ar cilvēkiem, kas ir savas jomas speciālisti.